Izvještaj profesora Aida Ahmetovića o sportskim aktivnostima 2009/2010

sport webUčenici naše škole nastupaju na svim sportskim takmičenjima koje organizuje SPECIAL OLYMPICS in BiH
ODBOJKA – Derventa 31.10.2009.

Na ovom takmičenju našu školu su predstavljali sljedeći učenici i ostvarili sljedeće rezultate:

– Jasmin Planinčić         II mjesto      (I divizija)

– Kerim Mašala             II mjesto      (II divizija)

– Alma Bradić              III mjesto      (I divizija)

– Suada Botulja           III mjesto      (I divizija)

PLIVANJE – Zenica, 19.11.2009.

Na ovom takmičenju našu školu je predstavljao učenik Redžović Vedad. On je u disciplini 25 m slobodno zauzeo III mjesto.

STONI TENIS – Prijedor, 27.3.2010.

Na ovom takmičenju naša škola je bila najuspješnija u konkurenciji 21 ekipe iz cijele BiH. Našu školu je predstavljalo 8 učenika i osvojili su isto toliko medalja        ( 4 zlatne, 3 srebrene i 1 bronzana).

– Miralem Kujović           I  mjesto      (I divizija)

– Jasmin Mamuti            I  mjesto      (I divizija)

– Almedina Viteškić        I  mjesto      (I divizija)

– Kerim Mašala              I  mjesto      (III divizija)

– Amina Hido               II  mjesto     (I divizija)

– Amar Berisalić            II  mjesto     (II divizija)

– Ajla Huseinović          II  mjesto     (II divizija)

– Suada Botulja           III  mjesto    (II divizija)

ARGETA LIGA SREDNJIH ŠKOLA KS U MALOM NOGOMETU, 6.3. – 11.4. 2010.

Učenici naše škole učestvovali su na takmičenju „Argeta liga srednjih škola u malom nogometu“ koje se održavalo u Zetri. Na ovom takmičenju učešće je uzelo 25 srednjih škola KS. Za našu školu nastupili su sljedeći učenici:

–    Sadikovič Emir

MEĐUNARODNA ULIČNA TRKA „VIVICITTA 2010.“ – Sarajevo, 11.4.2010.

Na 16. međunarodnoj uličnoj trci „Vivicitta 2010.“, učešće je uzelo oko 2.000 takmičara u nekoliko kategorija. U kategoriji srednjih škola gdje je nastupilo nekoliko stotina učenika, naša škola ostvarila je dobar plasman. Za našu školu trčali su:

– Aljić Toni               10. mjesto

– Kujović Miralem       21. mjesto

NOGOMET – Sarajevo, 6.5.2010.

Učenici naše škole učestvovali su na European Football Week i Državnom prvenstvu u malom nogometu. Pored muške ekipe, naša škola je po prvi put nastupila i sa ženskom ekipom u jednom kolektivnom sportu.

Muška ekipa škole osvojila je  III mjesto  u I diviziji. Za našu školu su nastupili sljedeći
učenici:

–    Berisalić Amar
–    Cernica Mirza
–    Bešić Aleksandar

Ženska ekipa škole osvojila je  II mjesto  u I diviziji. Našu školu su predstavljale sljedeće učenice:

Sarajevo, 22.5.2010.

Učenici naše škole nastupili su za ekipu „Svjetla“, u prijateljskoj utakmici protiv kombinovane ekipe pionira italijanskog AC Milana i mađarskog Vasasa. Ekipa Svjetla pobijedila je rezultatom 3:2 a za ekipu Svjetla dva gola postigla je učenica naše škole Viteškić Almedina. Iz naše škole nastupili su sljedeći učenici:

–    Viteškić Almedina
–    Sejdić Elvira

KOŠARKA – Bakovići (Fojnica), 29.5.2010.

Učenici naše škole učestvovali su na Državnom prvenstvu u košarci i osvojili

II mjesto u II diviziji. Za našu školu su nastupili sljedeći učenici:

–    Ajnadžić Ahmed
–    Sadiković Emir

ATLETIKA – Tuzla, 12.6.2010.

Učenici naše škole učestvovali su na Državnom prvenstvu u atletici. Našu školu je predstavljalo 8 učenika koji su osvojili 9 medalja ( 1 zlato, 2 srebra i 6 bronzi ).