U posjeti kući sevdaha

kuca sevdahaUčenici Škole za srednje stručno obrazovanje i radno osposobljavanje iz Sarajeva su u periodu od 26.11.2010.-03.12.2010. godine posjetili art kuću sevdaha, zajedno sa svojim nastavnicima. Upriličena im je ugodna dobrodošlica od strane uposlenika ove kuće.

Učenici su se upoznali sa bosanskohercegovačkom kulturnom baštinom, historijskim razvojem sevdaha i audiovizuelnim sadržajem sevdalinki. Upotpunili su svoje znanje iz oblasti kulturne baštine i tradicije BIH, umjetničkog izraza raznih interpretatora, kao i o osobenosti čuvanja kulturnog identiteta naše zemlje. Posjeta art kući sevdaha za učenike ŠSSOiRO predstavlja zanimljiv sadržaj učenja nastavnog gradiva, koje će se i u budućnosti prakticirati u ovoj školi.