TAKMIČENJE “VATRENA KUHINJA” KULINARSTVO JE “UMJETNOST”

Dana 31.05.2015.god.odrzano je takmičenje pod nazivom “Vatrena kuhinja” u Motelu Mujanić. Učenici naše škole odsjek za Turizam i ugostiteljstvo, smjer: kuhar, učenici Amer Šedo, Karahmet Muhamed i Hadžimešić Dejla  zajedno  sa  prof. Almom Bandić i prof. Vahidom Dajdžić su zauzeli učešće na takmičenju “Vatrena kuhinja”.

Svojim kreativnim zalaganjem naši učenici su dokazali svoj talenat i ljubav prema kulinarstvu, osvojivši predivnu nagradu za najbolje pripremljeni  izložbeni eksponat “Hladna plata”.

Ovom događaju su prisustvovali i predstavnici poznatih ugostiteljskih objekata kao i učenici iz više Ugostiteljsko-turističkih škola sa Kantona Sarajevo kao što su:

  • restoran “As”, restoran”Mostralić”, restoran “Kelix”,
  • predstavnici hotela “Holywood”, predstavnici hotela “Emiran”
  • domaćin ovog takmičenja-predstavnici motela”Mujanić”
  • Škola za srednje stručno obrazovanje i radno osposobljavanje
  • učenici “Srednjoškolskog centra” iz Hadžića
  • kao i pokrovitelji ovog takmičenja hotel “Emiran” i “ Srednjoškolski centar Hadžići”.

Stručni žiri je zastupao: profesor Safet Dajdžić, profesorice Sedika Duraković i  Vezira Muhović. Ovaj projekat je imao za cilj razmjenu  iskustava i znanja u kulinarskim vještinama  između amatera kuhara učenika srednjih škola kao i jačanje njihove svijesti o turizmu i kulinarstvu na Kantonu Sarajevo.

 vahida 1Bez naslovavahida 2