SPORTSKE IGRE OAZE 2016

Od 6.- 9. oktobra 2016.god. u Sarajevu su održane šeste po redu Sportske igre OAZE. Na ovim igrama nastupilo je 29 ekipa sa oko 360 takmičara iz BiH, Slovenije, Srbije, Makedonije i Saudijske Arabije. Među ekipama učesnicama svoje mjesto zauzela je i ekipa naše škole koja je u ukupnom plasmanu bila NAJUSPJEŠNIJA EKIPA igara sa 26 osvojenih medalja od čega 14 zlatnih, 6 srebrenih i 6 bronzanih.

Naši učenici takmičili su se u sljedećim sportovima: plivanje, atletika, mali fudbal i stoni tenis.

Plivanje – 6 zlata, 2 srebra i 2 bronze

5-600-x-450

Harun Abdagić na pobjedničkom postolju

ZLATO SREBRO BRONZA
Demirovski Teo (25 m kraul) Delić Alem (25 m kraul) Ćatović Ena (25 m kraul)
Abdagić Harun (25 m leđno) Kolak Dženan (50 m kraul) Abdagić Harun (25 m prsno)
Kolak Dženan (25 m kraul)    
Demirovski Teo (50 m kraul)    
Ćatović Ena (25 m prsno)    
Štafeta 4x25m slobodno

(Kolak-Šegić-Delić-Demirovski)

   

Atletika – 7 zlata, 4 srebra i 2 bronze

6-600-x-450

Sanela Ćorović – najbrža na 100 m

ZLATO SREBRO BRONZA
Demirovski Teo (100 m) Tisovina Haris (200 m) Dikonja Edita (50 m)
Ćorović Dženita (dalj iz mjesta) Hodžić Muhamed (100 m) Karić Džemal (skok u dalj)
Islami Hasib (skok u dalj) Junuzović Elvedin (kugla)  
Brahaj Edisa (skok u dalj) Vasić Ivona (kugla)  
Ćorović Sanela (100 m)    
Sultanović Hiba (200 m)    
Islami Hasib (400 m)    

Mali fudbal – 1 zlato i 1 bronza

Na fudbalskom turniru, nastupile su dvije ekipe naše škole. U I diviziji, naši fudbaleri osvojili su III mjesto. Za ekipu su nastupili sljedeći učenici: Demirovski Teo, Šutrović Hamed, Kolak Dženan, Šegić Vedad. Imamović Amir i Duharkić Muharem.

U II diviziji, naša druga ekipa ostvarila je bolji plasman osvojivši I mjesto. Za naš drugi tim nastupili sljedeći učenici: Juhić Amar, Smajkan Sanel, Mijić Adrijan, Karić Džemal, Kozić Amir, Kozić Samir, Čehić Ismail i Muratović Mahir.

7-600-x-450

Prvaci u II diviziji