MATURANTSKA POSJETA TRAVNIKU I JAJCU

U petak, 3. juna 2016.godine maturanti naše škole su posjetili Travnik i Jajce u pratnji svojih razrednika.

U Travniku su napravili fotografije na Plavoj vodi, ispred Šarene džamije i naravno, probali sut ravničke ćevape. Prije ulaska u kraljevski grad Jajce, učenici su prošetali uz Plivsko jezero i vidjeli obnovljene mlinčiće u kojima će se ljetos  i mljeti brašno kao dio turističke ponude.  U samom gradu maturanti su osjetili vodopad, prošetali između dvije kapije, Travničke i Banjalučke.  Vidjeli sudžamiju Esma – sultanije, kuluS vetog Luke, Katakombe i Medvjed kulu. Prekoputa Omer – begove kuće učenici su probali jajački sladoled. Maturanti su posjetili i zgradu II zasjedanja AVNOJ – a i slikali se pored biste Moše Pijade. Stara lokomotiva ispred zgrade je izazvala posebnu pažnju nekih učenika.

Izlet je protekao u ugodnoj i opuštenoj atmosferi, a maturanti su imali priliku da se upoznaju sa znamenitostima ovog grada kojeg zovu i “ muzej pod otvorenim nebom”  ili “kontinentalni Dubrovnik”.