SPORTSKO TAKMIČENJE POVODOM 2. APRILA – SVJETSKOG DANA OSOBA ZA AUTIZMOM – 4.4.2016.

SPORTSKO TAKMIČENJE POVODOM  2. APRILA – SVJETSKOG DANA OSOBA ZA AUTIZMOM – 4.4.2016.

Povodom 2.aprila – Svjetskog dana osoba sa autizmom, u Centru „Vladimir Nazor“, održano je MATP (Motority Activity Training Program) takmičenje u znanju i spretnosti za djecu sa umjerenim i težim intelektualnim teškoćama. Djeca su se takmičila u četiri discipline i to: nošenje medicinki različitih težina, sunožni skokovi preko prepreka, poligon spretnosti i okretnosti i gađanje plastičnih čaša.

Na ovom takmičenju učestvovalo je devet ekipa iz Centra „Vladimir Nazor“, te jedna ekipa iz naše škole.

Našu školu predstavljali su sljedeći učenici: Avdić Ahmedin, Ahmetović Fadil, Sporišević Nadina i Ćorović Dženita.

sl aid3