SVJETSKE OLIMPIJSKE IGRE – LOS ANGELES 2015

(Historijski događaj za našu školu)

U periodu od 25.jula – 2.avgusta 2015. god. u američkom Los Angelesu su održane Svjetske olimpijske igre (Special Olympics). Na ovim igrama učestvovalo je preko 7000 sportista i 3000 trenera iz 165 država svijeta. Svoj doprinos u organizaciji igara dalo je i preko 30 000 volontera i oko 500 000 gledaoca.

Svečana ceremonija otvaranja održala se u historijskom Los Angeles Memorial Coliseum-u, mjestu gdje su otvorene i Ljetne olimpijske igre 1932. i 1984. godine. Otvaranju igara prisustvovao je veliki broj poznatih ličnosti među kojima i prva dama SAD Michelle Obama, gradonačelnik Los Angelesa Eric Garcetti i guverner Kalifornije Jerry Brown.

slika1

Među 7000 sportista iz cijelog svijeta, nastupilo je i 20 sportista iz Bosne i Hercegovine. Ove igre bile su historijske i za našu školu jer su na njima nastupila i dva naša učenika te jedan profesor. Našu zemlju ali i našu školu, u stonom tenisu, predstavljali su Damir Rimac, Irma Juhić i prof. Aid Ahmetović (selektor reprezentacije Special Olympics BiH u stonom tenisu). Damir i Irma nastupili su u dvije discipline: singlu i mix dublu.

U konkurenciji djevojaka do 21 godinu, Irma Juhić je osvojila srebrenu medalju, dok je Damir Rimac u najjačoj grupi takmičara do 21 godine osvojio bronzanu medalju. Irma i Damir nastupili su i u mix dublu i osvojili bronzanu medalju.

SPORTSKE IGRE OAZE 2015

Od 1.- 4. oktobra 2015.god. u Sarajevu su održane pete po redu Sportske igre OAZE. Na ovim igrama nastupilo je oko 360 takmičara iz BiH, Slovenije, Srbije i Crne Gore. Među 32 ekipe koje su nastupile bila je i ekipa naše škole koja je u ukupnom plasmanu bila jedna od  najuspješnijih ekipa igara sa 19 osvojenih medalja od čega 11 zlatnih, 4 srebrene i 4 bronzane. Naši učenici takmičili su se u plivanju i atletici.