Pomoć ugroženim od poplava u BiH

U petak, dana 16.05. 2014 godine su uposlenici naše škole, kroz neformalne razgovore o poplavama i ugroženom stanovništvu Bosne i Hercegovine, odlučili da reaguju i samostalno pomognu onoliko koliko je to moguće  te dobrovoljnim prilozima, makar i skromno,  djeluju povodom ove nezapamćene katastrofe koja je pogodila našu državu. U toj akciji je prikupljeno oko 100-njak konvertibilnih maraka, te se grupa profesora uputila u prostorije udruženja Pomozi.ba koje se nalazi u blizini naše škole i tu se informisala o potrebnim namirnicama. Nakon što su se te namirnice (većinom konzervirana hrana i dugotrajni proizvodi) kupile , izvršena je i dostava istih u prostorije udruženja Pomozi.ba gdje su volonteri i uposlenici, preuzeli na sebe organizaciju oko dostavljanja do najugroženijih područja.

poplave u bih