50.GODIŠNJICA ŠKOLE ZA SREDNJE STRUČNO OBRAZOVANJE I RADNO OSPOSOBLJAVANJE

8.aprila je svečano obilježen Dan Škole za srednje stručno obrazovanje i radno osposobljavanje.  Ove godine škola obilježava 50 godina postojanja.

1964. godine svoju odgojno-obrazovnu misiju je započela u okviru Škole učenika u privredi „Branko Lazić“, a 1981 škola je uselila u novu zgradu u ulici A.Šaćirbegović 80.

U programu su, pored učenika naše škole, učestvovali i učenici Srednjoškolskog centra Hadžići, Srednje muzičke škole i Željezničkog školskog centra sa muzičkim numerama.

Priredbi je, pored brojnih gostiju, prisustvovao i načelnik Općine Novo Sarajevo Nedžad Koldžo, kao i direktori srednjih škola, predstavnici nevladinih organizacija, prijatelji škole, učenici i roditelji.

Ovom prilikom direktor škole, Edin Pita  zahvalio se saradnicima, donatorima i prijateljima škole koji su na bilo koji način pomogli školi u njenim nastojanjima da učenicima pruže što kvalitetnije obrazovanje.

slika1   slika2 slika3