Svjetski dan umjetnosti

ART web stranica- Škola za srednje stručno obrazovanje i radno osposobljavanje Sarajevo

Umjetnost ima značajno mjesto u našoj školi. Kao takva ona nas njeguje i oplemenjuje, jer je njen jezik univerzalan i svima razumljiv. Ona je zapravo nerazdvojni dio školske svakodnevnice. Učenici/ce u korelaciji sa profesoricama razvijaju sposobnost stvaralačke mašte, te formiraju pozitivnu svijest o neograničenim mogućnostima likovno-estetskog izražavanja.

Jezik umjetnosti svjedoči da zajedno možemo sve!

Ponosno Vam predstavljamo našu ART web stranicu koja je kreirana u svrhu promovisanja umjetnosti koju stvaraju učenici/ce naše škole.

Svjetski dan umjetnosti je međunarodna proslava likovnih umjetnosti, koju je proglasila Međunarodna asocijacija umjetnosti (IAA / AIAP), partnerica UNESCO-a, kako bi promicala svijest o kreativnim aktivnostima širom svijeta.

Prvi Svjetski dan umjetnosti održan je 15. aprila 2012. godine. Ovaj datum izabran je u čast rođendana Leonarda da Vincija. Kao simbol svjetskog mira, slobode izražavanja, tolerancije i bratstva, da Vinci je također dokaz uticaja likovnih umjetnosti na druga područja.