Ponosi 56. rođendan naše škole

Danas naša škola „Škola za srednje stručno obrazovanje i radno osposobljavanje Sarajevo“ obilježava svojih 56 godina rada i postojanja.

Nastojanjem kroz godine škola uspješno provodi edukaciju za učenike sa teškoćama u razvoju, pružajući im optimalni razvoj sposobnosti, vještina i znanja te pozitivni emocionalno-socijalni odnos u užem i širem socijalnom okruženju.

Svojim kompetencijama stručni kadar škole stalno radi na dopunama i kreiranju kvalitetnijih edukacijskih programa u svrhu lakšeg uključivanja učenika u odgojno obrazovni proces i usvajanja specifičnih znanja i vještina.

Ova ustanova ima jasno definisanu misiju koju provodi već pet decenija a to je, ostvarivanje prava potpunog sudjelovanja u društvu osoba sa poteškoćama u razvoju.

Hvala svima koji cijene i podržavaju rad ove srednjoškolske ustanove i dijele naše mišljenje da svi trebamo imati jednake mogućnosti za sticanje radnih i životnih sposobnosti.