Međunarodni dan turističkih vodiča

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana turističkih vodiča 21. februara (petak) nekoliko naših učenika/ca u pratnji profesorica, Selme Kapić Kantardzić Jurkić, Alme Bandić i Alme Fetahović učestvovalo je u aktivnosti koju je organizovala Srednja ugostiteljsko turistička škola-Sarajevo.

Aktivnost je podrazumjevala kratku turističku turu kroz Stari Grad, a sve u cilju podizanja svijesti o važnosti profesije turističkog vodiča, ali i turizma u Kantonu Sarajevo i Bosni i Hercegovini.

Naši domaćini/ vodiči, prof. Bahra Pašić sa svojim učenicama predstavile su nam nekoliko kulturno-historijskih znamenitosti na vrlo neposredan i profesionalan način.

Ova edukativna šetnja nam je bila podsjetnik koliko trebamo da cijenimo i čuvamo vrijednosti koje su izgradile kulture mnogo prije nas, sjedinjujući bogatstvo različitosti i ostavljajući nam da se divimo i živimo sve te priče.

Hvala našim domaćinima/ vodičima za lijepo i korisno provedeno vrijeme.