PROJEKAT “MI SMO IN”

1. Škola za srednje stručno obrazovanje i radno osposobljavanje, Sarajevo

2. Željeznički školski centar, Sarajevo

3. NVO ALTRUISTA “Svjetlo”, Sarajevo

Projekat podržava Fond otvoreno društvo BiH.

Realizacija: školska 2012/13. godina

Kroz zajedničke aktivnosti učenici sve tri partnerske organizacije provode vrijeme u učenju, igri i zabavi. Učenici se redovno druže u svoje slobodno vrijeme u okviru sportskih, ekoloških i kulturno-zabavnih aktivnosti.

SPORTSKE  aktivnosti se odvijaju u Školi za srednje stručno obrazovanje i radno osposobljavanje (utorkom i četvrtkom od 12 i 45 min. ), KULTURNO-ZABAVNE aktivnosti u Željezničkom školskom centru (svaki drugi ponedjeljak), a EKOLOŠKE aktivnosti u prostorijama NVO „Svjetlo“ (svake subote).

Voditelji ovih aktivnosti stvaraju ambijent u kome učenici mogu komunicirati, upoznavati jedni druge, tj. stvarati prijateljske odnose. Voditelji i stručna lica razgovaraju sa mladima  sa ciljem boljeg uzajamnog razumijevanja, razvijanja tolerancije i smanjivanja predrasuda.

u sali 600 x 337