ŠARENA PARADA u okviru DJEČIJE NEDJELJE

Bili smo dio ŠARENE PARADE u okviru DJEČIJE NEDJELJE

Dječijom paradom pod sloganom “Slavimo djetinjstvo”, otvorena je Dječija nedjelja koja će trajati narednih sedam dana, a u okviru koje je planirano da se održi dječiji teatarski festival, šest predstava, četiri radionice i mnoštvo aktivnosti.

Ovim povodom su i naši učenici/ce kao učesnici/ce dio ove parade i ujedno Dječije nedjelje.

Danas su u pratnji naših profesorica Jasmine Spahić i Samre Bašić učestvovli u šetnji od trga ispred BBI Centra do Katedrale. Pred Katedralom su uz pjesmu i ples uživali u performansima koje su pripremili učenice i učenici sarajevskih škola.

Današnju paradu organizovalo je Udruženje “Dajte nam šansu” čija je direktorica Ines Kavalec poručila svima onima koji donese odluke u ime njih da su djeca vojska najjača i kako trebaju biti stub društva.