Stručna posjeta Zagrebu

Uspostavljanje saradnje sa Centrom za odgoj i obrazovanje Dubrava i Zagreb…

U nedjelju 6. juna 2011. godine stručno osoblje naše škole i Centra Vladimir Nazor, je u sklopu stručnog usavršavanja posjetilo dvije škole u Republici Hrvatskoj (Zagreb), radi uspostavljanja saradnje i razmjene iskustva: Centar za odgoj i obrazovanje Dubrava i Centar za odgoj i obrazovanje Zagreb.

zagrebslCentar Dubrava je jedina ustanova u Republici Hrvatskoj u kojoj djeca i mladi sa tjelesnim invaliditetom i višestrukim smetnjama mogu steći srednjoškolsko obrazovanje po redovitim i posebnim programima i istovremeno biti uključeni u cijeli niz rehabilitacijskih programa. Centar je izuzetno opremljen sa širokom frekvencijom djelovanja. Ružica Bosak Kevešević, direktorica Centra, zajedno sa ostalim osobljem bila je izuzetno susretljiv i gostoljubiv domaćin. Centar za odgoj i obrazovanje Zagreb obrazuje mlade s intelektualnim poteškoćama iz područja: ugostiteljstva, grafike,  tekstila, strojarstvo te obrade drveta. Radni profil Centra u potpunosti odgovara profilu naše škole. Komparativnom metodom usporedili smo programe, probleme sa kojima se susrećemo, načinima rješavanja prepreka itd. S oba Centra potvrđena je dalja saradnja. Lično uspostavljeni kontakti su izuzetno bitni za rad naše škole. Razmjena informacija, iskustava, novih modela, metoda itd znači korak naprijed u kvaliteti rada, jer osnovni cilj škole je učiniti je što plodnijim tlom za potencijalne uspjehe naših učenika i ugodnijim mjestom za boravak. Profesori su se vratili sa pozitivnim dojmovima, obogaćeni za jedno novo iskustvo te pomjerenih granica kada su u pitanju nova znanja u struci. Zahvaljujemo se direktoru škole Edinu Piti na liderstvu i organizaciji.